Pakistane esportas įgijo oficialios sporto šakos statusą

Buvo pastebėta, kad per pastaruosius du dešimtmečius Esporto rinka sparčiai augo. Tai priviliojo milijonus žmonių kiekvieną dieną žiūrėti tiesioginias transliacijas bei domėtis žaidimais ir įvairiomis esporto naujienomis. Neseniai esportas Pakistano šalyje įgijo oficialios sporto šakos statusą. Tačiau kodėl tai taip svarbu esporto rinkos pramonei?

Tai reiškia daugiau galimybių tiek sportininkams, tiek komandoms, o tai yra gera žinia sparčiai augančiai pramonei. Tačiau Pakistanas nėra pirmoji šalis, pripažinusi esportą, kaip oficialią sporto šaką. Pirmoji tai padarė Kinija 2003 metais, tapdama viena iš pirmaujančių lyderių esporto rinkoje. Vėliau šiuo pavyzdžiu pasekė ir daugiau šalių, kaip: JAV, Suomija ir kt.

Tačiau kodėl yra svarbu, kad esportas būtų pripažintas, kaip oficialus sportas? Visų pirma, sportininkams tai labai palengvina varžybas užsienyje, jų vyriausybė gali jiems tiesiog suteikti darbo vizą. Anksčiau tai padaryti buvo gan sunku, tad gana dažnai esporto sportininkai negalėjo dalyvauti didžiuosiuose turnyruose. Žaidėjai taip pat galės oficialiai užsiregistruoti ir tapti profesionaliais esporto sportininkai.

Daugiau informacijos galit rasti čia: https://www.esports.com/en/pakistan-considers-esports-an-official-sport-why-its-important-164630